Kontaktujte nás 251 511 827 nebo 322 312 832

Jsme připraveni na EET (light verze ZDARMA)

Rozhovor o systému

Na trhu nebyl žádný vhodný systém, tak jsme si ho naprogramovali sami

– Radek Linhart, TECHart systems

Na trhu jsme nenašli produkt, který by vyhovoval našim potřebám, tak jsme si ho sami vyrobili takto začíná spousta příběhů o začátcích různých produktů a služeb. A nejinak je to v případě informačního systému WISart od společnosti TECHart systems s. r. o.

Naše firma rostla a potřebovali jsme mít přehled v zákaznických účtech a zakázkách zákazníků, nemluvě o zvětšujícím se množství skladových položek, kdy už naše evidence vůbec neplnila svou funkci,“ říká jednatel firmy Ing. Radek Linhart a zároveň osoba, která stojí za prvotním nápadem vytvoření systému.

Pro nás jako firmu zabývající se elektrotechnikou a IT bylo naprogramování vlastního systému logickým krokem a zároveň tím došlo k rozšíření působnosti firmy a portfolia nabízených služeb. Přestože jsme původně připravovali systém čistě pro potřeby naší společnosti, zákazníci vstupující do systému při zadávání zákaznických požadavků se o systém začali více zajímat,“ mluví o začátcích a rozvoji systému jednatel firmy.

Již od počátku bylo jedním z požadavků systému, aby byl hlavně jednoduše ovladatelný, přehledný a uživatelsky přívětivý. Protože ve firmě TECHart systems využívá WISart většina zaměstnanců každý den, mají programátoři obrovskou zpětnou vazbu a je tak „vychytána spousta much“.

Faktem je, že jeden systém nikdy nebude vyhovovat všem. Díky modularitě systému si každý zákazník vybere svou vlastní kombinaci funkcí, které skutečně využije. V případě, že bude postrádat nějakou důležitou funkcionalitu, jsme připraveni ji dodělat a upravit na míru každému dle jeho potřeb,“ popisuje individuální přístup k zákazníkům pan Linhart a dále vysvětluje, pro jaké firmy je vhodný, „informační systém WISart je určen především malým a středním firmám, ale využívají jej třeba i OSVČ. Většina společností našich zákazníků poskytuje nějaké služby. Právě v nevýrobních firmách nalezne systém největší uplatnění, výborně se hodí i do servisních organizací.“

Mnoho podobných systémů potřebuje určité softwarové nebo hardwarové vybavení, jehož pořízení nebo provoz může být nemalou investicí.

Systém běží plně on-line a je tak možné se přihlásit a spravovat agendu kdekoliv v dostupnosti internetu. To je právě jedna z velkých výhod systému WISart. Naši technici jsou často v terénu, dostupnost systému kdekoliv na jakémkoliv chytrém zařízení je naše priorita číslo 1! Stačí zařízení s jakýmkoliv internetovým prohlížečem, případně tiskárna pokud se využívá modul EET a je potřeba vytisknout účtenku. Navíc každý den provádíme zálohy našich serverů, kam se ukládají všechny informace, uživatelé se nemusí obávat o svá data,“ vysvětluje Radek Linhart důležitou vlastnost systému, na kterou se někdy zapomíná, a která může mít fatální následky.

Není samozřejmě vždy možné, aby si jednotlivec nebo firma vyrobili vlastní výrobky nebo služby, když ještě neexistují žádné vhodné pro jejich potřeby, proto se rádi podělíme o naše zkušenosti a systém, který je variabilní a co nejvíce jej přizpůsobíme individuálním potřebám každého!“ uzavírá jednatel firmy.